Fernando by se mohl v létě vrátit do Porta.

Podle informací, které kolují v Anglii, bude mít FC Porto veliký zájem získat brazilského záložníka Fernanda, který působí v Manchestru City.

Podle zpráv, které v Anglií kolují se Fernando nehodí do koncepce týmu budoucího nového kouče Pepa Guardioly tak by se mohlo stát, že by záložník Fernando po 2 letech se mohl vrátit zpět do Porta.

Podle spekulací by dokonce mohl stát portugalský klub mnohem méně, než když v červnu 2014 do Manchestru City odcházel, mluví se o částce 9 milionů euro, tedy o 6 milionů méně, oproti částce, za kterou odcházel do City. jelikož mezi kluby panují velmi dobré vztahy dá se tento přestup očekávat, Fernando v Portu působil mezi lety 2007 až 2014 prožil tady nejlepší období a připsal si 142 startů a dvě branky.